Wanhua

за нас

Хенан Wanhua Електрични апарати копродукции, Ltd е на високо-технолошкиот потфат кој е специјализиран за производство, R & D и маркетинг на бакарна цевка фитинзи за воздух-един и фрижидер кој основана во март 2017 година и се наоѓа во Јужна Фабрика, Северна прстен на патот, во близина на градот Wangcun и Gaowan, Xinxiang Град Кина. 

Нашите главни производи се наведнуваат U, бакар мета и статив и заварени цевки. Капацитетот на У кривина е повеќе од 20 милиони евра месечно; Капацитетот на бакар мета е повеќе од 5 милиони евра месечно, а капацитетот на статив кривината е повеќе од 3 милиони евра месечно. Нашата компанија е најголем снабдувач во Кина и во светот врз основа на над три производи .На технологија процесот на бакар мета и статив кривината е единствен во светот и 5 патенти за пронајдоци се применуваат од страна на нашата компанија. Оваа технологија е гарантирање на континуираната одржливост на давателот на статив наведнуваат и бакар мета под извршна труд заштита и политики позелени од целиот свет, а ние се осигура стабилноста на нашата понуда и квалитет за нашите клиенти како што се GREE / MEDIE / AUX / HAIER / Hisense итн 

Со брзиот развој на повеќе од 3 години, имаме стана една зрела претпријатие со 400 вработени, 4 производство бази и годишен обрт е околу 52 милиони dollars.Depending на професионални предности и зрела технологија во деловите за контрола на клима уред, Wanhua ги рангираше првите три во оваа област со одлична репутација и, исто така, стана најголемиот претпријатие за ладење и воздушно состојба компоненти во северниот дел на Кина.

Нашата фирма се придржува на концептот на соработка на "Без разлика колку големи или мали клиентите е нашата вера и чесноста се засекогаш", се исполнување на условот на секој клиент, како принцип. Ние се прави континуирани напори за да се усоврши мрежа по-сервис и да се подобри квалитетот на услугите. Ние веќе ја постави канцеларии и сервис мрежи во about10 провинции во Кина и изградена долгорочна и стабилна соработка односи со познатиот електричен апарат компании како Gree, Midea, Haier, AUX, TCL, Meiling Фриждер, Hisense, Frestech, Мицубиши Далиан; LG, Panasonic, преку трговци, итн

Нашата компанија е постепено се повлекува во патот на колективизацијата и скала развој со концентрирање на поволни ресурси со шанса од важните кандидати се очекува да ИПО ,. Се залагаме вредности на развојот на "луѓе ориентирани, технологија водечки и квалитетот горниот", постојано подобрување на претпријатието основни конкурентност и да се посвети на обезбедување на нашите клиенти со подобри производи и навремена услуга. Сите Wanhua штабови кои држење на мисијата на кршење на новото тло за иднината, цепаме напред со долги чекори и се подготвува да создаде повеќе чуда.